17 Şubat 2012

What did three witches do yesterday?!?


Selam Cınım!

Dün yorulduğum kadar hiç yorulmamıştım  :) Çok uzun ve güzel bir gün oldu. Neredeyse bütün günüm Gizem ve Dilara ile geçti bütün gün uzun uzun konuştuk , güldük , eğlendik :) 

Önce  okulun çevresinde  açılan Kafeinhouse'ta buluştuk.. Kesinlikle çok hoş bir mekan tabi biraz daha orjinal en azından kendine has olabilirmiş çünkü aynen Starbucks ama çevrede bu tarz başka bir yer olmadığına göre şu an kendisi benim için altın değerinde..


I didn't get tired as yesterday :) It was a long and good day! Almost all of the day was with Gizem and Dilara , we talked quite a while , laughed and had lots of fun :)Firstly we met at Kafeinhouse which is recently opened around the school.. Absolutely it is pretty good place , but it could be more original or idiosyncratic because it is same as Starbucks in terms of decoration and even foods. Because of there is not another place like that , it is worth of gold..
    Çok güldük!

We laughed so much!
              


      Arkdaşım bana bir Chanel hediye etti! Ötesi var mı! :)

A chanel was given me as a gift by one of my friends!
2 saatin sonunda vedalaştık ama..

Despite we said goodbye at the end of two hours , but


         o kadar eğlendik ki Dilara eve gitmesine rağmen trafiğe aldırmadan tekrar yanımıza geldi ve bu sefer soluğu Kırıntı da sıcak şaraplarımzın başında aldık.. 


   we had fun so that Dilara came back from home to us regardless of traffic and this time we went to Kırıntı to attain our glasses of mulled wine.
BPZ3Ad on Make A Gif, Animated Gifs
make animated gifs like this at MakeAGif

Kürk/Faux Fur Coat    Zara
Ceket/Blazer  Zara
Payetli Bluz/Sequin Top Mango
Pantolon/Pants  H&M
Leopar Bileklik/Leopard Bracelet Accessorize
Saat/Watch Guess
Gizemin Zincir Bilekliği/Gizem's Chain Bracelet Topshop
Çanta/Bag 
Nine West
Kolye/Necklace Agatha


Bu da günün şarkısı!

It is song of the day!