24 Mayıs 2012

Zerger by Nesrin Dugan
‘Zerger by Nesrin Dugan’dan gümüşten masallar
Tasarımcı Nesrin Dugan, Zerger adını verdiği markasının altında oluşturduğu koleksiyonlarında; doğa, hayvan ve masal figürlerini kullanarak duygularınızı dile getiriyor

Ben hem koleksiyonun altında yatan bu fikre hemde bu güzelliklere bayıldım!!


Kesinlikle favorim.. Çok hoşuma gitti..


"Takılar insanların imzasıdır ve her takının bir hikayesi olmalıdır" diyen Nesrin Dugan, cennetten bile kovulmayı göze alacak kadar önemli bir duygu olan aşkı ‘Yasak Elma’ ile anlatırken çocukluğumuzu ‘Şapkadan çıkan tavşan’ ile hatırlatıyor. Dugan, ‘Taş Kalp’ tasarımıyla ise güçlü kadınların tek taşını almasına dikkat çekiyor. 


Takıların insanların imzası olduğunu düşünen markanın yaratıcısı Nesrin Dugan, hazırladığı koleksiyonlarının yanı sıra kişiye özel takılara da imza atıyor.


Buradan satın alabilirsiniz..

Zerger

Nesrin Dugan hakkında:
1978 Almanya doğumlu Nesrin Dugan’un içindeki tasarım ve el işçiliğine olan merakı onu mücevher tasarımıyla buluşturdu. 2005’te Alef Atölyesi’nde başlayan Dugan, burada bir yıl süren tasarım ve yapım eğitimini tamamladı. Kursla beraber Kapalıçarşı’da eski mücevher montürleri yapan bir atölyede üç yıl boyunca pratik yapma fırsatı buldu. Çalışmalarında ağırlıklı olarak doğa ve hayvan temalarını kullanan Dugan’ın Sultanahmet’teki atölyesinde favori metali olan gümüş, altın ve değerli taşlarla koleksiyonlarını ve müşterilerinin özel siparişlerini hazırlıyor.