17 Ocak 2015

Kış, Stilinize Karışmasın!

Selam!

Size de kışın ne giyeceğinizi seçmek zor gelmiyor mu? Sizi bilmem ama benim en zorlandığım ve şevkimin kırıldığı mevsim kış.. Özellikle keskin soğuğa yağmur çamurda eklendiyse hiç evden çıkmasam daha iyi!
Bu umutsuzluk ya da direk mutsuzluk duygusunun esiri olmadan giyinebilmek ve mevsimlerin stilimize burnunu sokmasını engellemek için seçimlerimizi gerçekten "kışlık giysi"lerden yana kullanabiliriz.

Örneğin mevsim başında o bildiğimiz "mevsimlik alışveriş"lerden birine çıkabiliriz. Kara haber tez duyulur kızlar; biraz kan (para) dökülecek.

Şimdiye kadar gördüğüm kadarıyla indirimden yaptığımız alışverişler tabi ki en sevdiklerimiz bizi en mutlu edenler (bunun sebebi ortada apaçık bir çaba olması olabilir ) fakat gelin görün ki indirimden aldığınız parçalara baktığınızda "basic parçalar" ya da o "her dolapta olması gereken" parçaların azınlıkta olduğunu göreceksinizdir. Çünkü onlar kolay kolay indirime girmiyorlar...

Bu sebepten! tabi ki içinizde bir yerde yine indirimi bekleyin ve bekletin ama sezonun başında gidip göz gezdirdiğinizde birkaç parça belirleyin.

 Mesela bir kaban seçin ki pahalı olsa bile ben bunu şu, şu ve şu tarzdaki kombinlerimle çok rahat giyebilirim diyebilin ve kasaya gidin.  Bir kazak seçin ki onu hem jeanlerinizle hem biraz sonra alacak olduğunuz bir çift deri tayt/pantolonunuzla hem de eteklerinizle bile giyebilin. (3 farklı kombin ve gün çıkarttınız bile!)

Bahsettiğim kombin ve parçalara benzer fotoğrafları (kendi zevkime göre ) aşağıda paylaşıyorum, ne düşünüyorsunuz sevdiniz mi?

    BLOGLOVIN    FACEBOOK   INSTAGRAM   YOUTUBE